Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku | Rynek pracy

Instrukcja obsługi BIP

Dodano: Wtorek, 25 listopada 2014 (10:18)

Stałe elementy strony:

Menu nagłówkowe – zawierające takie elementy jak:

  • Kontrast – link pozwalający wyświetlić stronę w wysokim kontraście
  • Mapa strony – zawierająca wykaz wszystkich kategorii na stronie BIP oraz stronie internetowej WUP
  • FAQ – najczęściej zadawane pytania o różnej tematyce
  • Kontakt – dane teleadresowe urzędu
  • RSS – link przenoszący do artykułu, w którym użytkownicy mogą dopisać się do listy subskrybentów kanałów RSS udostępnianych przez urząd
  • Subskrypcja treści - link przenoszący do artykułu, w którym użytkownicy mogą dopisać się do listy subskrybentów wybranych kategorii strony urzędu
  • Polityka prywatności
  • English – link przenoszący do części strony WUP w Gdańsku redagowanej w języku angielskim

Menu główne – znajdujące się poniżej menu nagłówkowego, służące do przełączania się pomiędzy głównymi działami stron internetowej oraz BIP urzędu.

Logotyp Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku nasz szarym polu, po lewej stronie, które po kliknięciu przenosi użytkownika na stronę główną urzędu.

Pole szukaj – po przeciwnej stronie logotypu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, pozwalające na przeszukiwanie zasobów BIP oraz strony urzędu.

Poniżej logotypu urzędu oraz pola szukaj znajduje się biały pasek, na którym wyświetlane są informacje na temat głównego działu, w którym użytkownik aktualnie przebywa.

Poniżej białego paska po lewej stronie, znajduje się pole z okruszkami, pokazującymi ścieżkę dostępu do aktualnie otwartego artykułu. Po przeciwnej stronie pole z przyciskami pozwalającymi na zmniejszenie, zwiększeni oraz ustawienie domyślnego rozmiaru czcionki, a także wydrukowanie aktualnie wyświetlanego artykułu.

Kolejnym stałym elementem jest menu przedmiotowe – menu znajduje się po lewej stronie poniżej pola z okruszkami. W menu przedmiotowym znajdą Państwo, listę kategorii, na jakie podzielone zostały informacje publikowane w BIP urzędu.

Link prowadzący do strony rejestru zmian, w którym odnotowywane są wszystkie zmiany zachodzące w treściach publikowanych na stronach BIP urzędu.

Link prowadzący do strony internetowej www.bip.gov.pl.

Licznik odwiedzin – wyświetlający aktualna liczbę odwiedzin BIP urzędu.

Elementy zmienne:

Pobieranie plików - w Biuletynie znajdują się również treści zapisane w plikach. W ten sposób zapisane są zazwyczaj dokumenty o dużej objętości, oraz treści o specyficznym przeznaczeniu (np. wnioski do pobrania, druki). Po kliknięciu na link prowadzący do pliku zazwyczaj (zależy od przeglądarki internetowej) otwiera się okno, w którym możemy wybrać, co chcemy zrobić z plikiem - pobrać, czy otworzyć.

Zmiany
Wytworzył: Mariusz Płotka (2014-11-25)
Opublikował: Mariusz Płotka dnia: 2014-11-25 10:18:39
Ostatnia zmiana: Mariusz Płotka dnia: 2014-11-25 10:18:39
Zobacz wszystkie zmiany tego dokumentu

Pokaż cały rejestr zmian

 

podgląd

podgląd